07.02.2009 11:04 - Бербатов е №1 в Манчестър Юнайтед
Автор: hisport Категория: Спорт
Прочетен: 1229 Коментари: 2 Гласове:
0

Нападателят на Манчестър Юнайтед Димитър Бербатов спечели първото място в анкетата за играч на месец януари на "червените дяволи". 56% от феновете на клуба, участвали в допитването, са гласували за 28-годишния благоевградчанин. На второ място остана сръбският защитник Неманя Видич, койко получи 28% от гласовете. Видич първоначално водеше в анкетата, но в крайна сметка бе изпреварен от капитана на националния ни отбор. Трети в допитването е халфът Майкъл Карик, който събра 7% от гласовете. Четвърти е непробиваемият вратар Едвин ван дер Сар с 6%, а пети е ветеранът Райън Гигс с 3% от гласовете.

През януари Бербатов показа отлична форма с екипа на "червените дяволи", като вкара 4 гола за отбора в 7 мача като титуляр. Бербатов се разписа в дербито с Челси, спечелено от Юнайтед с 3:0, а след това донесе победата с 2:1 над бившия си клуб Тотнъм в турнира ФА Къп. Нападателят не спря дотук и донесе победата с 1:0 над Болтън с гол в последната минута. Българинът бе с основен принос и за разгромния успех с 5:0 срещу Уест Бромич, като откри резултата в срещата.image